Ekonomiavdelningen

Josephine Klingberg
Ekonomichef grundskolan
josephine.klingberg@cedergrenska.se
073-661 27 71

Oscar Axman
Ekonomiansvarig förskolan
oscar.axman@cedergrenska.se
070-401 50 91

Frida Widerberg
Ekonomiassistent för- & grundskolor
frida.widerberg@cedergrenska.se
073-661 27 72

Elena Lundgren
Ekonomiassistent Marina läroverket
elena.lundgren@cedergrenska.se
072-077 12 57

Susanna Warfvinge
Ekonomiassistent gymnasiet
susanna.warfvinge@cedergrenska.se
073-661 27 73

Pernille Cederlöf
Ekonomiassistent för- & grundskolor 
pernille.cederlof@cedergrenska.se
072-071 15 67

Sabah El Karimi
Koncernredovisningsansvarig
sabah.el.karimi@cedergrenska.se
073-661 27 10

Benjamin Fjellström
Redovisningsekonom Marina läroverket
benjamin.fjellstrom@klartskepp.se
072-856 21 33

Löneavdelningen

Catharina Fins Lovén
Lönechef
Löneadministratör Lära i Österåker, Kunskap Österåker
catharina.finsloven@cedergrenska.se
070-667 58 00

Annelie Carlsson
Löneadministratör Hamnkrogen & Cedergrenska Tornet
annelie.carlsson@cedergrenska.se
072-394 75 35

Caroline Byquist
Löneadministratör Täby Friskola, Tibble Gymnasium Campus Täby, Helleborusskolorna Täby & Österåker 
caroline.byquist@cedergrenska.se
072-071 15 68

Ulrika Sondreus
Löneadministratör Stockholms Idrottsgymnasium, Marina läroverket & Tibble Gymnasium Campus Kista  
ulrika.sondreus@cedergrenska.se
073-661 27 76

Sara Lindman
Löneadministratör Täby Förskola, Spira Förskolor & Almaskolan
sara.lindman@cedergrenska.se
072-070 26 28

HR-AVDELNINGEN
IT-Avdelningen

André Lindahl
IT-chef
andre.lindahl@cedergrenska.se
073-661 27 19
IT-teamet för Cedergrenska består av följande personer:

Mattias Antonsson
Systemadministratör

Zackarias Lundberg
IT-tekniker
Huvudsakligen Tibble Gymnasium Campus Täby

Tomasz Kosc
IT-tekniker
Huvudsakligen Almaskolan & Stockholms Idrottsgymnasium

Olle Ahl
IT-tekniker
Tibble Gymansium Campus Kista

Daniel Menander
Biträdande systemadministratör
Huvudsakligen Tibble Gymnasium Campus Täby

Mattias Aldehag
IT-tekniker
Huvudsakligen Täby Friskola & Täby Förskola

Daniel Abdelmasih
IT-tekniker
Huvudsakligen Fredsborgskolan & Fredsborg Förskola

David Witten
IT-tekniker
Maria läroverket & Klartskepp

För kontakt och hjälp
anmäl ärende på naja.cedergrenska.se

Marknads- & kommunikationsavdelningen

Malin Eklöw
Marknads- & kommunikationschef
malin.eklow@cedergrenska.se
073-661 27 08

Josefin Hagvall
Senior projektledare, gymnasium
josefin.hagvall@cedergrenska.se
073-661 27 36

Fredrika Arvidsson
Projektledare, för- & grundskolor
fredrika.arvidsson@cedergrenska.se
073-661 27 25

Serviceteamet

Brendan Grehan
Bitr. servicechef
brendan.grehan@cedergreska.se
073-661 27 53

Teknikgruppen Marina läroverket

Jonathan Paulsen
Teknik, IT & fastighetsansvarig
jonathan.paulsen@klartskepp.se
070-412 75 01

Rikard Eiworth
Vaktmästare
rikard.eiworth@klartskepp.se
070-412 75 03

Toralf Blomberg
Vaktmästare
toralf.blomberg@klartskepp.se
070-412 75 04

Felanmälan gällande IT, teknik och fastighet för Marina läroverket samt Cedergrenska tornet görs i första hand till Teknikgruppen@klartskepp.se och ring berörd vid akut ärende.

Cedergrenska paketet

Beatrice Feuk Dahlström
Chef Affärsutveckling Cedergrenska
beatrice.feuk-dahlstrom@cedergrenska.se
070-188 14 34

Odd Klofsten
Hållbarhetssamordnare och kontakt vid övergripande frågor om Marina läroverkets delar i Cedergrenska paketet
odd.klofsten@klartskepp.se
070-255 72 43

Skolchef & skolutveckling

Håkan Söderström

Skol- & kvalitetschef gymnasieskolor
soderstrom@cedergrenska.se
073-661 27 03

Cecilia Skarke

Skol- & kvalitetschef för- & grundskolor
cecilia.skarke@cedergrenska.se
076-028 81 87

Ida Lindeborg

Skolutveckling & nätverk
ida.lindeborg@cedergrenska.se
070-473 34 96

 

Ulrica Lagesson

Skolutveckling
ulrica.lagesson@cedergrenska.se
073-661 27 27

VD