Ekonomiavdelningen

Benjamin Fjellström
Ekonomiansvarig Marina Läroverket
benjamin.fjellstrom@klartskepp.se
072-856 21 33

Emma Jordell

Ekonomichef Tibble Gymnasium, Stockholms Idrottsgymnasium
& Atletica Idrottsgymnasium

emma.jordell@cedergrenska.se
073-631 22 25

Josephine Klingberg
Ekonomichef för- & grundskolor
josephine.klingberg@cedergrenska.se
073-352 59 40

Frida Widerberg
Ekonomiassistent för- & grundskolor
frida.widerberg@cedergrenska.se
073-661 27 72

Helene B Ståhl
Ekonomiassistent Marina Läroverket
helene.stahl@klartskepp.se
08-506 532 56

Irene Blomqvist
Ekonomiassistent Tibble Gymnasium, Stockholms Idrottsgymnasium & Atletica Idrottsgymnasium
irene.blomqvist@cedergrenska.
073-661 27 73

Pernille Cederlöf
Ekonomiassistent för- & grundskolor 
pernille.cederlof@cedergrenska.se
072-071 15 67

Löneavdelningen

Catharina Fins Lovén
Lönechef
Löneansvarig Lära i Österåker, Kunskap Österåker
catharina.finsloven@cedergrenska.se
070-667 58 00

Annelie Carlsson
Löneansvarig Täby Förskola, Atletica Idrottsgymnasium, Hamnkrogen & Cedergrenska Tornet
annelie.carlsson@cedergrenska.se
072-394 75 35

Marie Nyström
Löneansvarig Tibble Gymnasium, Marina läroverket, Helleborusskolan Täby & Österåker
marie.nystrom@cedergrenska.se
073-661 27 74

Caroline Byquist
Löneansvarig Täby Friskola, Lära i Norrort & Almaskolan
caroline.byquist@cedergrenska.se
072-071 16 88

IT-Avdelningen

André Lindahl
IT-chef
andre.lindahl@cedergrenska.se
073-661 27 19
IT-teamet för Cedergrenska består av följande personer:

Mattias Antonsson
Systemadministratör

David Kohlström
IT-tekniker, huvudsakligen Tibble Gymnasium Campus Täby

Tomasz Kosc
IT-tekniker, huvudsakligen Almaskolan och Stockholms Idrottsgymnasium

Olle Ahl
IT-tekniker, Tibble Gymansium Campus Kista

Mattias Aldehag
IT-tekniker, huvudsakligen Täby Friskola och Täby Förskola

Adam Finns
IT-tekniker, huvudsakligen Fredsborgskolan och Fredsborg Förskola

David Witten
IT-tekniker, Maria läroverket och Klartskepp

För kontakt och hjälp
anmäl ärende på https://helpme.cedergrenska.se

Marknads- och kommunikationsavdelningen

Malin Eklöw (föräldraledig)
Marknads- och kommunikationschef
malin.eklow@cedergrenska.se
073-661 27 08

Björn Rådeström (föräldraledig)
Art Director
bjorn.radestrom@cedergrenska.se
073-661 27 51

Josefin Hagvall
Projektledare gymnasium
josefin.hagvall@cedergrenska.se
073-661 27 36

Viveka Jedenheim
Projektledare för- och grundskolor samt VD-stöd
viveka.jedenheim@cedergrenska.se
073-661 27 25

Serviceteamet

Brendan Grehan
Bitr. servicechef
brendan.grehan@cedergreska.se
073-661 27 53

Teknikgruppen Marina läroverket

Jonathan Paulsen
Teknik, IT & fastighetsansvarig
jonathan.paulsen@klartskepp.se
070-412 75 01

Peter Carsbo
Vaktmästare
peter.carsbo@klartskepp.se
070-412 75 03

Toralf Blomberg
Vaktmästare
toralf.blomberg@klartskepp.se
070-412 75 04

Felanmälan gällande IT, teknik och fastighet för Marina läroverket samt Cedergrenska tornet görs i första hand till Teknikgruppen@klartskepp.se och ring berörd vid akut ärende.

Cedergrenska paketet

Beatrice Feuk Dahlström
VD Cedergrenska Tornet
beatrice.feuk-dahlstrom@cedergrenska.se
070-188 14 34

Anders Paulsen
VD Klartskepp
Kontakt vid frågor om bokning av båtar och fartyg samt Idskär
anders.paulsen@klartskepp.se
08-853201

Inga Rublevska
Kontakt vid frågor om aktiviteter och konferenser på tornet samt frågor om Cedergrenska paketet
inga.rublevska@cedergrenska.se
För bokning av Cedergrenska paketet:
info@cedergrenskatornet.se

VD & Skolchef

Håkan Söderström

Skol- och kvalitetschef
soderstrom@cedergrenska.se
073-661 27 03