Stödfunktioner

EKONOMIAVDELNINGEN

Nathalie Berg
Head of Business Control
nathalie.berg@cedergrenska.se

Sabah El Karimi
Koncernredovisningschef
sabah.el.karimi@cedergrenska.se
073-661 27 10

Josephine Klingberg
Senior Redovisningsekonom gymnasiet
josephine.klingberg@cedergrenska.se
073-661 27 71

Birindar Simsek 
Redovisningsekonom gymnasiet
birindar.simsek@cedergrenska.se
073-661 27 73

Frida Widerberg
Redovisningsekonom för- & grundskolor
frida.widerberg@cedergrenska.se
073-661 27 72

Pernille Cederlöf
Redovisningsekonom för- & grundskolor 
pernille.cederlof@cedergrenska.se
072-071 15 67

Tina Karlström
Ekonomiassistent Växjö Fria Gymnasium
tina.karlstrom@vaxjofria.se

LÖNEAVDELNINGEN

Catharina Fins
Lönechef
Löneadministratör Cedergrenska & Lära i Österåker
catharina.finsloven@cedergrenska.se
070-667 58 00

Annelie Carlsson
Löneadministratör Hamnkrogen
annelie.carlsson@cedergrenska.se
072-394 75 35

Ulrika Sondreus
Lönespecialist Marina läroverket, Stockholms Idrottsgymnasium, Tibble Gymnasium Campus Kista & Växjö Fria
ulrika.sondreus@cedergrenska.se
073-661 27 76

Teresa Bimark 
Löneadministratör Täby Förskola, Kunskap i Österåker, Margarethaskolan, Helleborusskolan Täby & Spira Förskolor
teresa.bimark@cedergrenska.se

Tina Bergene
Löneadministratör Helleborusskolan Österåker, Tibble Gymnasium Campus Täby & Täby Friskola
tina.bergene@cedergrenska.se

Sara Lindman (föräldraledig)
Löneadministratör
sara.lindman@cedergrenska.se
072-070 26 28

HR-AVDELNINGEN
MARKNAD- & KOMMUNIKATIONSAVDELNINGEN

Malin Eklöw
Marknads- & kommunikationschef samt hållbarhetsansvarig
malin.eklow@cedergrenska.se
073-661 27 08

Josefin Hagvall
Senior projektledare, gymnasium
josefin.hagvall@cedergrenska.se
073-661 27 36

Kim Brundin
Art Director
kim.brundin@cedergrenska.se

FASTIGHETSCHEF & IT

Jonathan Paulsen
Fastighetschef
jonathan.paulsen@cedergrenska.se
070-412 75 01

IT-AVDELNINGEN

André Lindahl
IT-chef
andre.lindahl@cedergrenska.se
073-661 27 19
IT-teamet för Cedergrenska består av följande personer:

Mattias Antonsson
Systemadministratör

Zackarias Lundberg
IT-tekniker
Huvudsakligen Tibble Campus Täby

Tomasz Kosc
IT-tekniker
Huvudsakligen Stockholms Idrottsgymnasium

David Witten
IT-tekniker
Huvudsakligen Marina läroverket, Klart Skepp &
Tibble Campus Kista

Daniel Menander
Biträdande systemadministratör
Huvudsakligen Tibble Campus Täby

Mattias Aldehag
IT-tekniker
Huvudsakligen Täby Friskola, Täby Förskola
& Stockholm Idrottsgymnasium

Daniel Abdelmasih
Nätverksingenjör
Huvudsakligen Fredsborgskolan & Fredsborg Förskola

 

För kontakt och hjälp
anmäl ärende på naja.cedergrenska.se

SERVICETEAMET

Brendan Grehan
Bitr. servicechef
brendan.grehan@cedergrenska.se
073-661 27 53

För kontakt och hjälp
anmäl ärende på naja.cedergrenska.se

CEDERGRENSKA PAKETET

Odd Klofsten
Kontakt vid övergripande frågor om Marina läroverkets delar i Cedergrenska paketet
odd.klofsten@marinalaroverket.se
070-255 72 43

SKOLCHEF & SKOLUTVECKLING

Cecilia Skarke

Skolchef & COO
cecilia.skarke@cedergrenska.se
076-028 81 87

Ida Lindeborg

Kvalitetsansvarig
ida.lindeborg@cedergrenska.se
070-473 34 96

 

Ulrica Lagesson

Kvalitetsansvarig
ulrica.lagesson@cedergrenska.se
072-076 53 90

VD